Tool # QBB3-1201000
Quick Change - Boring Tools - Right Hand, Quick Change - Boring Tools
- Head Width: 0.1200"
- Minimum Bore Diameter: 0.1320"
- Maximum Bore Depth: 1.000" (1)
- Radius: 0.003"
- Projection: 0.0300"
- Tool #: QBB3-1201000
- Quantity Available: 15
TOOL DIMENSIONS
- Head Width 0.1200"
- Radius 0.003"
- Projection 0.0300"
- Length From Holder 1.090"
- Centerline Offset 0.0263"
- Shank Diameter 0.1875" (3/16)
- Overall Length 2.00" (2)