Tool # QTSP-312-1250
Quick Change Holders - Straight Holders - Standard Length, Quick Change Holders
tool-details-QTSP-312-1250
tool-details-QTSP-312-1250
tool-details-QTSP-312-1250
TOOL # QTSP-312-1250
  • Internal Diameter: 0.3125" (5/16)
  • Shank Diameter: 1.2500" (1-1/4)
  • Coolant Access Type: Plumbed and Ported
  • Plumbed Thread: 1/4-18
  • Overall Length: 2.80"
see more dimensions
  • Tool #: QTSP-312-1250
  • Quantity Available: 16
TOOL DIMENSIONS
  • Plumbed Thread 1/4-18
  • Overall Length 2.80"