Tool # THS-2-1250
Standard Holders - Straight Holders - Standard Length, Standard Holders & Parts
tool-details-THS-2-1250
tool-details-THS-2-1250
tool-details-THS-2-1250
TOOL # THS-2-1250
  • Internal Diameter: 0.1250" (1/8)
  • Shank Diameter: 1.2500" (1-1/4)
  • Overall Length: 2.75" (2-3/4)
  • Coating: UN
  • Profile: Holder
see more dimensions
  • Tool #: THS-2-1250
  • Quantity Available: 19
  • Customer Rating:
Resources
TOOL DIMENSIONS
  • Overall Length 2.75" (2-3/4)