Tool # BB-080700SX
Standard - Boring Tools - Right Hand - Sharp, Standard - Boring Tools
- Head Width: 0.0800"
- Minimum Bore Diameter: 0.0900"
- Maximum Bore Depth: 0.700"
- Projection: 0.0200"
- Centerline Offset: 0.0175"
- Tool #: BB-080700SX
- Quantity Available: 0
TOOL DIMENSIONS
- Head Width 0.0800"
- Maximum Bore Depth 0.700"
- Projection 0.0200"
- Centerline Offset 0.0175"
- Shank Diameter 0.1250" (1/8)
- Overall Length 2.00" (2)