Tool # BB3-1201000X
Standard - Boring Tools - Right Hand, Standard - Boring Tools
- Head Width: 0.1200"
- Minimum Bore Diameter: 0.1320"
- Maximum Bore Depth: 1.000" (1)
- Radius: 0.0030"
- Projection: 0.0300"
- Tool #: BB3-1201000X
- Quantity Available: 15
TOOL DIMENSIONS
- Head Width 0.1200"
- Radius 0.0030"
- Projection 0.0300"
- Centerline Offset 0.0263"
- Shank Diameter 0.1875" (3/16)
- Overall Length 2.00" (2)