Tool # BB3-1801000X
Standard - Boring Tools - Right Hand, Standard - Boring Tools
- Head Width: 0.1800"
- Minimum Bore Diameter: 0.1960" (5 mm)
- Maximum Bore Depth: 1.000" (1)
- Radius: 0.0030"
- Projection: 0.0450"
- Tool #: BB3-1801000X
- Quantity Available: 14
TOOL DIMENSIONS
- Head Width 0.1800"
- Radius 0.0030"
- Projection 0.0450"
- Centerline Offset 0.0550"
- Shank Diameter 0.2500" (1/4)
- Overall Length 2.50" (2-1/2)