Tool # QTSP-187-1250
Quick Change Holders - Straight Holders - Standard Length, Quick Change Holders
tool-details-QTSP-187-1250
tool-details-QTSP-187-1250
tool-details-QTSP-187-1250
TOOL # QTSP-187-1250
  • Internal Diameter: 0.1875" (3/16)
  • Shank Diameter: 1.2500" (1-1/4)
  • Coolant Access Type: Plumbed and Ported
  • Plumbed Thread: 1/8-27
  • Overall Length: 2.80"
see more dimensions
  • Tool #: QTSP-187-1250
  • Quantity Available: 16
  • Customer Rating:
Resources
TOOL DIMENSIONS
  • Plumbed Thread 1/8-27
  • Overall Length 2.80"