Tool # QTSP-500-1250
Quick Change Holders - Straight Holders - Standard Length, Quick Change Holders
- Internal Diameter: 0.5000" (1/2)
- Shank Diameter: 1.2500" (1-1/4)
- Coolant Access Type: Plumbed and Ported
- Plumbed Thread: 3/8-18
- Overall Length: 2.80"
- Tool #: QTSP-500-1250
- Quantity Available: 16
TOOL DIMENSIONS
- Plumbed Thread 3/8-18
- Overall Length 2.80"