Tool # THS-4-1250
Standard Holders - Straight Holders - Standard Length, Standard Holders & Parts
- Internal Diameter: 0.2500" (1/4)
- Shank Diameter: 1.2500" (1-1/4)
- Overall Length: 2.75" (2-3/4)
- Coating: UN
- Profile: Holder
- Tool #: THS-4-1250
- Quantity Available: 21
TOOL DIMENSIONS
- Overall Length 2.75" (2-3/4)